POJEDYNCZE KLOCKI LEGO

 

Chłopiec bawi się klockami LEGO

Poznawanie kolorów, kształtów uczy podstaw liczenia
Klocki LEGO nie są wyłącznie zabawą dla starszych dzieci. LEGO Duplo są przeznaczone dla maluchów, które ukończyły 1. rok życia. W czasie zabawy dziecko uczy się opanowywania podstawowych umiejętności. Duże, kolorowe klocki o przeróżnych kształtach zachęcają do nauki poprzez zabawę

Rozwijają koordynacje manualną
Poprawne łączenie poszczególnych elementów to duże wyzwanie dla małego dziecka. Klocki mniejsze są przeznaczone dla dzieci starszych, a budowanie różnych konstrukcji wymaga nie lada precyzji nawet dla dorosłych. Reasumując jednym słowem klocki LEGO są doskonałym treningiem rąk. Rozwój małej motoryki wspierany przez budowanie z klocków ułatwia dziecku takie czynności jak chociażby rysowanie, pisanie, trzymanie przedmiotów, wiązanie butów lub zapinanie guzików. Klocki LEGO mają za zadanie rozwój umiejętności precyzyjnych ruchów. Do wciskania klocka na klocek jest wymagana koordynacja wzrokowa z precyzyjnym ruchem dłoni i palców. Dziecko trenuje pracę na linii oko-ręka, również uczy się planowania następnych ruchów.

 

Duża ilość klocków legoUczą wytrwałości
W zestawach klocków LEGO dla dzieci powyżej 3. roku życia, znajduje się cała masa elementów o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Znalezienie odpowiedniego elementu, zabiera często sporo czasu. Dla dziecka jest to problem do rozwiązania, w takim razie rodzic może obserwować w jaki sposób  jego pociecha sobie radzi z problemami, dlatego obserwacja w czasie zabawy na pewno przyniesie dużo pomocnych informacji. Czy maluch wpada w złość? Czy jest wytrwały i szuka rozwiązania? I co najważniejsze jaką ma osobowość? Dziecko które rozwija spostrzegawczość lepiej się uczy. Szybciej opanowuje nowe umiejętności, problem w ich przyswajaniu jest znacznie mniejszy. Co do cierpliwości przyda się bez wątpienia w realizacji postawionych celów. Wytrwała realizacja postanowień jest bardzo ważna. W tym świecie i ta umiejętność przyda się dziecku w szkole jak i dorosłym życiu.

 

 

 

Miasto zbudowane z pojedyńczych klocków lego

Uczą współpracy z innymi
Zabawa klockami LEGO nie zawsze  odbywa się w pojedynkę. Dzieci często też budują wspólnie z innymi dziećmi lub dorosłymi. Zabawa w grupie całkiem różni się od zabawy samemu ponieważ rządzi się innymi prawami. W tego rodzaju zabawie trzeba nauczyć się dogadywać z innymi. Dodatkowo brać pod uwagę ich potrzeby oraz wykształcić w sobie potrzebę dzielenia się. Wspólna zabawy klockami , sprawi że będzie lepiej sobie radziło w interakcji z ludźmi. Na koniec warto zauważyć iż umiejętność współpracy przyda się w życiu dorosłym.

Rozwijają kreatywność i wyobraźnię
Odpowiemy sobie dlaczego klocki LEGO tak dobrze rozwijają kreatywność u dzieci. Co prawda każdy zestaw posiada instrukcje jak zbudować daną konstrukcję, jednak  sporo dzieci buduje własne. Aby nie ograniczać wyobraźni tylko do budowy proponowanych modeli, w związku z tym warto inwestować w zestawy klasyczne gdzie nie ma granic i można stworzyć prawie wszystko. Wiąże się to z tym, iż zestawy tematyczne nie zawsze posiadają wystarczającą ilość elementów, dlatego z pomocą przychodzą zestawy klasyczne. Kreatywność to pomysły, a raz rozwinięta zostaje z człowiekiem do końca. Chcesz tworzyć budowle z klocków Lego, ale niektóre elementy gdzieś się zgubiły. Nie musisz się tym martwić, wystarczy wejść na stronę klockinasztuki.pl i wyszukać pojedyncze klocki Lego. Nie trzeba kupować całego zestawu Lego, wystarczy znać numer klocka. Brakujące pojedyncze klocki Lego już nie są problemem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.