LEGO ALLEGRO

 

Ciekawostki ze świata Lego.

Lego jako największy producent opon na świecie. Firma Lego w 2012 roku okrzyknięto największym producentem opon na świecie i wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. Mimo tego, że opony Lego może i nie są największych rozmiarów, to w 2014 roku liczba wyprodukowanych opon wynosiła 650 milionów.

Mini figurek Lego więcej niż ludzi? To bardzo prawdopodobne, że niedługo liczba mini ludzików Lego przebije liczbę ludności świata. Bo jak wiemy Ziemię zamieszkuje około 7 miliardów osób, natomiast samych figurek Lego jest w obrocie już około 5 miliardów.

Najwyższa budowla z klocków Lego. Do roku 2013 najwyższą wieżą budowaną z klocków Lego była ta stworzona przez uczniów pewnego liceum w Delaware. Obecnie rekord od 2015 roku przypada wieży, która była budowana w Mediolanie z 550tys klocków Lego, a cała konstrukcja mierzy 35,05 metra.

Złoty klocek. Firma Lego nagrodziła swoich pracowników z 25-letnim stażem pracy 14-karatowym złotym klockiem Lego. W ten sposób firma podziękowała swoim pracownikom i pokazała, jak duży wpływ na sukces firmy ma ich praca. Sklep Allegro w kategorii Lego oferuje bezpieczne zakupy, najwięcej ofert w jednym miejscu, szybką dostawę oraz konkurencyjne ceny. Nasze pojedyncze klocki Lego, na Allegro także się znajdują. Ale, żeby szybciej wyszukać konkretny element, proponujemy zajrzeć na naszą stronę klockinasztuki.pl, tam prosimy o wpisanie numeru klocka. Po chwili dostają Państwo gotową informację o dostępności.