CZY WIEDZIAŁEŚ?

 

Ciekawostki ze świata Lego.

  • Lego jako największy producent opon na świecie. Firma Lego w 2012 roku została okrzyknięta największym producentem opon na świecie i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Mimo tego, że opony Lego może i nie są największych rozmiarów, to w 2014 roku liczba wyprodukowanych opon wynosiła 650 milionów.
  • Mini figurek Lego więcej niż ludzi? To bardzo prawdopodobne, że niedługo liczba mini ludzików Lego przebije liczbę ludności świata. Bo jak wiemy Ziemię zamieszkuje około 7 miliardów osób, natomiast samych figurek Lego jest w obrocie już około 5 miliardów.
  • Najwyższa budowla z klocków Lego. Do roku 2013 najwyższą wieżą wybudowaną z klocków Lego była ta stworzona przez uczniów pewnego liceum w Delaware. Obecnie rekord od 2015 roku przypada wieży, która była wybudowana w Mediolanie z 550tys klocków Lego, a cała konstrukcja mierzyła 35,05 metra.
  • Złoty klocek. Firma Lego nagrodziła swoich pracowników z 25-letnim stażem pracy 14-karatowym złotym klockiem Lego. W ten sposób firma podziękowała swoim pracownikom i pokazała, jak duży wpływ na sukces firmy ma ich praca.